Xenforo Ziyaretçilere Resimlerin Küçük Boyutta Gözükme Sorunu Çözümü

darkkandadr

Yönetici
Katılım
28 Aralık 2023
Mesajlar
42
Konum
İzmir, Türkiye
Merhabalar,

Oyungar Sosyal platformunda da bir forum yazılımı olan Xenforo'yu kullanmaktayız. Sitemizi kurarken karşılaştığımız bir sorun olan ziyaretçilere küçük boyutta resim gözükme sorununun çözümünü sizlerle de paylaşmak istiyoruz. Üyeler için herhangi bir sorun olmamasına rağmen ziyaretçi olarak foruma giriş yapıldığında resim boyutları 150px boyutuna düşüyor. Bu sebepten dolayı resimli içeriklerin kalitesi ciddi anlamda düşüyor. Bu özelliğin neden eklendiğini bilmiyoruz fakat tahminimiz ziyaretçilerin web site trafiğini gereksiz şekilde tüketmemesi olabilir. Fakat herkes üye olacak diye bir kaide olmadığından dolayı ziyaretçilerimize de kaliteli içerik sunmak için resimlerin kaliteli olması gerekiyor.

Bu sorunu çözmek için Xenforo Admin Panelinden aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:
  • Kurulumlar kategorisinden XF Seçenekleri sayfasına girin.
  • Buradan Mesajlara dosya ekleme seçenekleri bölümüne girin.
  • Ardından "Ekin küçük resim boyutları" seçeneğinin 150 Piksel olduğunu göreceksiniz. Biz bunu 600 olarak değiştirdik, sizde kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz.
Xenforo ziyaretçilere küçük boyutlu resim sorunu.
  • Ardından yaptığınız ayarları kaydedin.
  • Sol panelden Araçlar kategorisinden Yeniden Yapılandır bölümüne girin.
  • Bu sayfadan aşağıya inip Ek küçük resimlerini yeniden oluştur bölümü altından Şimdi yeniden oluştur butonuna basarak resimleri güncelleyin.
Sorun bu şekilde çözülmüş olacak, eğer resim kalitesinden memnun değilseniz ekin küçük resim boyutlarını değiştirebilirsiniz. Bu ayarı değiştirdikten sonra ek küçük resimlerini yeniden oluşturmayı unutmayın.
 

Yeni Konular

Yeni mesajlar

Geri
Üst