Maden fırını, Minecraft içerisinde cevherleri ve metal öğeleri bir fırından iki kat daha hızlı eritir. Bu fırın köylülerde zırhçılık mesleği için iş verme bloğu olarak da kullanılır. Bu tarzda oyunu kolaylaştıran bloklar Minecraft içerisinde konfor ve zaman tasarrufu sağlıyor. Maden fırını normal fırından çok daha hızlı şekilde madenleri ısıttığı için sabırsız insanlar için çok önemli bir blok olsa gerek. Bu kılavuzda; maden fırını nasıl yapılır, ne işe yarar ve daha fazlasını öğreneceksiniz.

Minecraft Maden Fırını Yapımı

Minecraft’ta Maden Fırını yapmak için çalışma masasını açın. En üst sırayı tamamen demir külçesi ile doldurun. İkinci sıranın ortasına bir fırın ve sağına ve soluna demir külçesi yerleştirin. Son olarak en alt sırayı düzgün taş ile doldurun. Maden Fırını yapma işlemi tamamlandı, şimdi basitçe tıklayın ve envanterinize sürükleyin.

Minecraft Maden Fırını Yapımı

Minecraft Maden Fırını Ne İşe Yarar?

Bir maden fırını kullanmak çok basittir. Açıkçası çalışma mantığı normal fırın ile tamamen aynı. Fakat bu maden fırınında adından da anlaşılabileceği gibi sadece madenleri eritebilirsiniz. Maden fırınının üst kısmına eritilmesi istenen cevherler, alt kısmına ise kömür gibi bir yakıt koyulmalıdır. Fırından iki kat hızlı olarak tüm cevherlerinizi eritip onları üretimde kullanabilirsiniz.

Minecraft Maden Fırını Kullanımı

Tebrikler! Kılavuzumuz bu kadardı. Kendinize bir maden fırını yaptınız. Bir maden fırını oyundaki gelişmelere daha hızlı ulaşmanızı sağlayacak. Maden fırını malzemelerini toparlamak çok zor değildir bu yüzden oyun başlangıcında hızlıca bunu yaparsanız çok zaman kazanacaksınız.

İpucu: Bazı köylerde hazır olarak maden fırını var. Hızlıca köye gitmek için bir köy seed kodu ile oyuna başlayarak köyün direkt yanında bile doğabilirsiniz.

Minecraft Düzgün Taş Nasıl Yapılır?

Maden fırını yapımı için gerekli olan malzemelerden biri de düzgün taş. Düzgün taş oyuna sonradan eklenen bir blok olduğu için birçok oyuncu bunun yapımını bilmiyor. Aslında düzgün taş yapımı çok kolay. Maden fırını malzemelerinden biri olan düzgün taş bloğu fırında taş ısıtılarak oluşur.

Minecraft Düzgün Taş Yapımı
Paylaş.

Yazılımcı, site sahibi, editör, oyun ve teknoloji hastası. Bu aralar kripto ile ilgileniyor.

Bir Yorum Yap

Exit mobile version